KONTAKTY

e-shop - Zanzo Sk s.r.o.
Vlčie hrdlo 20
82107 Bratislava
tel: +421 903 436 156
store(a)zanzo.sk

NOVINKY

arr3SILEX - KAŽDÁ CESTA JE TVOJA   Je v tom určitá krása, keď jazdíte bez toho aby ste sledovali čas, keď idete kdekoľvek kam sa...

TOVAR V AKCII


SILEX - KAŽDÁ CESTA JE TVOJA

 

Je v tom určitá krása, keď jazdíte bez toho aby ste sledovali čas, keď idete kdekoľvek kam sa vám zachce. Pre tieto jazdy je SILEX ako stvorený; náš najkomfortnejší a najvšestrannejší cestný bicykel aký sme kedy vyrobili. So svojou modernou geometriou inšpirovanou MTB - dlhou hlavovou trubkou s krátkym predstavcom - ponúka obratné ovládanie, ktoré vám pridá sebadôveru.

Náš SILEX je novým a vzrušujúcim konceptom značky MERIDA, výsledkom ktorého je bicykel, ktorý je ako doma v rozličných typoch prostredia a oslovuje širokú škálu cyklistov. Od cestovateľov, dopravu na bicykli až po pripojenie sa skupinke cestných cyklistov, cez prašné cesty až po občasný single track. Náš SILEX je ako doma skoro všade, kde si viete predstaviť jazdiť na bicykli.

Kľúčovým prvkom konceptu SILEX je jeho rám s geometriou, ktorá robí z tohto bicykla to, čím je. Veľmi dlhá hlavová trubka a dlhý rám v kombinácii s krátkym predstavcom (80/90 mm) a relatívne nízkou výškou rámu v mieste obkročenia ponúkajú unikátny jazdný zážitok. Výsledkom je vzpriamená jazdná pozícia na bicykli, ktorá pomáha redukovať napätie v krku a oblasti chrbta. Na trhu je množstvo bicyklov s takzvanou endurance geometriou, ale reálny rozdiel oproti klasickým cestným bicyklom je veľmi malý. Väčšinou je rozdielom len dlhšia hlavová trubka a kratší rám. Zistili sme, že veľa zákazníkov napriek tomu stále pod predstavcom používa značné množstvo podložiek. Toto značne znižuje tuhosť bicykla a takisto má negatívny vplyv na jeho čistý vzhľad. S našim novým konceptom má bicykel dlhú kónickú hlavovú trubku, vďaka ktorej nebude potrebné použiť viacero podložiek. Nielen že bicykel tak bude vyzerať športovejšie, ale zároveň bude v prednej časti značne tuhší, čo je veľmi užitočné, ak s ním chcete jazdiť mimo spevnených ciest.

Naviac, cyklista má, vďaka ich pozícii, možnosť držať sa počas jazdy bezpečne a pohodlne v oblúkoch riadítok, čo na mnohých cestných bicykloch nie je až tak jednoduché. Pohodlný úchop v oblúkoch poskytuje dodatočnú bezpečnosť v zjazdoch (najmä na „trailoch“), pretože máte lepšiu kontrolu nad brzdami pričom ťažisko sa stále nachádza v centrálnej pozícii na bicykli.

 

 

 

JAZDITE KAMKOĽVEK VÁS CESTA ZAVEDIE

SILEX je vreckovým nožíkom našej ponuky cestných bicyklov. Ako doma sa cíti na asfalte, prašných cestách, aj nespevnených cestách (s kolesami 650b a MTB plášťami) a zbožňuje dobrodružné jazdy, cestovanie s batožinou ako aj dennú dopravu do práce. Pre tento bicykel neexistuje žiadna „vymedzujúca/skutočná“ kategória, čím necháva interpretáciu modelu SILEX ako aj spôsob jeho využitia vo vašich rukách.

JEDNODUCHOSŤ RADENIA

Veľká časť modelov SILEX je so zámerom docielenia jednoduchosti ovládania osadených prevodmi 1x. Výsledkom je aj nižšia hmotnosť a menej pohyblivých častí. Prevody 1x však dokážu poskytnúť 98% rozsah prevodov kompaktného systému 50-34z s kazetou 11-32z.

KOMFORT AJ TRAKCIA

Štandardnou výbavou modelov SILEX sú 35mm plášte, ale do rámu je možné založiť plášte až do šírky 44mm alebo 2,2“ v prípade kolies rozmeru 650b.

KARBÓNOVÉ A HLINÍKOVÉ VERZIE

Ľahký karbónový alebo sofistikovaný hliníkový rám. Podstatné rozdiely okrem konštrukčných materiálov sú, že karbónový rám má stredové zloženie BB386, zatiaľ čo rám z hliníkovej zliatiny 6066 z trojito ťahaných trubiek tvarovaných pomocou hydroformingu má stredové zloženie PressFit BB86.

 

Kompletnú ponuku modelov Silex si môžete pozrieť tu.

 

NAJNOVŠIE TECHNOLÓGIE

Vybavené 12mm pevnými oskami pre maximálnu tuhosť rámu, ktoré zároveň značne zjednodušujú založenie kolesa na presnú pozíciu. Zadná brzda štandardu Flat Mount je pre lepší odvod tepla vznikajúceho pri brzdení umiestnená na spodných vzperách zadnej stavby. Umiestnenie vo vnútri trojuholníka zadnej stavby ju zároveň lepšie chráni voči poškodeniu. Technológia chladenia kotúča odvádza teplo z brzdy cez CNC vypracované chladiace rebrá, čo je obzvlášť dôležité pri bicykli plne naloženom batožinou.

INOVATÍVNE PLÁŠTE

Spoločnosť Maxxis vytvorila pre náš SILEX exkluzívny plášť 700x35c so semi-slickovým vzorom s bočnými výstupkami, využívajúci technológiu Maxxis Silkworm a zvýšenú ochranu proti defektom. Plášte je možné použiť nafúkané na vyšší tlak pre rýchlu jazdu po cestách, alebo s mierne nižším tlakom pre využitie výhod lepšej priľnavosti na horších povrchoch vďaka bočným výstupkom.

PLNE NALOŽENÝ

Plne v súlade s myšlienkou konceptu byť všestranný a dostať sa kamkoľvek, ku modelom SILEX sú dostupné rôzne možnosti vybavenia doplnkami a batožinou vrátane tašky do rámu a veľkých podsedlových tašiek. Dostupné sú aj špeciálne blatníky s rýchlym upínaním, ktoré zvyšujú jeho každodennú všestrannosť – zmena z rýchleho tréningového bicykla na zimný bicykel rýchlo a jednoducho.

 

 

 


NÁZORY A OTÁZKY NÁVŠTEVNÍKOV